Ó, jak lahodný to mok!

03.12.2015

Obliba domácí pálenky v česku roste – zhruba 170 tisíc Čechů ročně pálí
První zmínky o pálení kořalky z žita v palírnách v Prostějově a Brně pochází z 16. století. Pálenka byla považována za skvělý léčebný prostředek a výsadbu ovocných stromů podporovala i osvícená panovnice Marie Terezie. Počátkem 19. století trh čerstvého i sušeného ovoce ovládly kvalitní velké švestky dovážené z Balkánu, a tak se moravští hospodáři zaměřili na na podomácké pálení kořalky - slivovice. Ta byla podporována i legislativou, neboť v roce 1835 byl ve Vídni vydán dekret, který jednotlivci umožňoval „bez daně napálit ročně 56 litrů 50% kořalky z plodin pocházejících z vlastních zahrad". Zatímco původně bylo vypálení jedinou možností, jak zachránit zkažené a nahnilé ovoce, v průběhu 19. století se začíná k založení kvasu užívat pouze ovoce dobře vyzrálé, kvalitní a zdravé, protože: „čím kvalitnější kvas, tím lepší slivovička!" (viz Muzeum lidových pálenic v Uherském Hradišti).
 
Povoleno je pálení 30 litrů čistého alkoholu na hlavu za rok
Dnes se podle zákona může pálit jen ovoce z českých zahrádek, přičemž je vše evidováno a kontrolováno celníky. Obliba pálenic v Česku roste, celní správa jich nyní eviduje kolem 600 a ročně jich přibývá deset až patnáct. Zhruba třicet procent z nich je v Čechách, zbytek na Moravě, nejvíce na Uherskohradišťsku (viz mapa). Nárůst počtu je způsoben vzrůstající oblibou ovocných destilátů a také trendem bio produktů. Je povolen roční limit 30 litrů čistého alkoholu na hlavu nebo 60 litrů padesátiprocentní pálenky na domácnost, přičemž vlastníci či nájemci pozemku (zahrady) jsou zatíženi jen poloviční spotřební daní. Počet lidí, kteří si legálně vypálí vlastní alkohol, se odhaduje na sto sedmdesát tisíc a v průměru si nechají vypálit kolem pěti až šesti milionů litrů čistého alkoholu za rok.
 
Jak založit vlastní kvas?
Švestky musí být zralé, ale ne nahnilé, červivé nevadí. Švestky do kvasu se sklízejí co nejpozději, aby měly málo kyselin a hodně cukru (víc než 8-9%). Musí být zbaveny stopek, listů, nečistot a eventuelně vypeckovány. Pak se dají do tzv. „kvasných nádob", které musí být čisté, ze dřeva nebo plastu a musí být zakryté. Nádoby se plní zhruba do dvou třetin objemu. Naplnění jedné nádoby by se mělo stihnout zhruba během jednoho týdne. Nedoporučuje se do již rozkvašeného ovoce přidávat čerstvé, kvas svými kyselinkami kazí i nedozrálé ovoce.
 
Vznikající oxid uhličitý musí unikat přes kvasnou zátku, nebo alespoň zpod volně přiklopeného víka. Teplota v místnosti, kde jsou kvasné nádoby uloženy, by neměla klesnout pod 15 stupňů, dle moravských palírníků musí být proces pálení „pozvolný, pomalý a nepřerušovaný, odpařování i chlazení mají probíhat stejnoměrně“. Známkou ukončení kvašení je takzvaný ovocný koláč neboli deka, který se však po ukončení kvašení nikdy nesmí do kvasu propadnout. Jakmile začne kvas vřít, je třeba ho pravidelně, alespoň každý druhý den, míchat. Kvašení by mělo ideálně probíhat 6–8 týdnů, záleží na venkovní teplotě. Kvašení je ukončeno, když už neuniká oxid uhličitý. Vyzrálý kvas má zdravou vůni, šťáva není sladká. Potom se mohou bečky s kvasem zbaveným koláče odvézt do pálenice k vypálení. Pálenice často vyžaduje 50 litrů kvasu jako minimální množství.
 
Pálí se až 4 hodiny
Kvas se v pálenici nejprve lije do nálevek a odtud už putuje přímo do surovinových kotlů. „Lajtru“, jak se říká prvnímu produktu z kvasu, který se potom dále pálí, musí být nejméně dvacet litrů. Lihoměr zachycuje, kolik stupňů lajtr má a vypálený produkt se potom dále vypouští do destilačních kotlů. Šťáva se musí pravidelně měřit cukroměrem. Pálí se od čtyř stupňů do nuly. Proces pálení trvá 3-4 hodiny a končí tehdy, až lihoměr v eprouvetě ukazuje hodnoty kolem 40-35 % objemu ethanolu. V dobré sezoně se v malé palírně vypálí více než deset tisíc absolutních litrů alkoholu.

Trocha statistiky:
Ø  Na 1 litr pálenky je potřeba zhruba 10 až 12 kilo švestek.
Ø  Ze 100 litrů kvasu bývá asi 10 litrů 50% alkoholu.
Ø  1 litr 100% alkoholu přijde v pálenici na zhruba 230 Kč.
Ø  Podle zákona si člověk pro svou potřebu může nechat vypálit 30 litrů 100% alkoholu, tedy 60 litrů 50% alkoholu.
 
Na zdraví! Dobrá pálenka pitá s mírou totiž nejen chutná, ale je i nad všechny doktory.


Zpět na výpis


Wi-fi zdarma
Parkování u objektu
Sociální zařízení
Děti vítány
Domácí mazlíčci zakázáni
Bez stravování
Zákaz kouření