Tajemství valašské kyselice

27.11.2014

Proč se vlastně Zlínskému regionu říká Valašsko? Mezi 14. a 17. stoletím sem začali proudit rumunští pastevci ovcí. Vedle slova „papuče“ (rumunsky „papuci de casă“) či „bryndza“ („brânză“, rumunsky sýr), s sebou přinesli také valašskou kyselici. Valašsko se stalo známým v roce 1620, kdy se Valaši vzbouřili proti Habsburkům. Valašské povstání trvalo s přestávkami až do roku 1644, kdy bylo krvavě potlačeno. Slovo „Valach“ se tak stalo synonymem rebela či nespokojeného živla.

Recept na valašskou kyselici, která od nedávna tvoří součást moravského jídelníčku, je střežen jako rodinný poklad. Některé rodiny jsou tvrdošíjnými zastánci červené, tedy paprikou okořeněné varianty, jiní dávají přednost kyselici čistě bílé. Na Východní Moravě dokonce existuje sdružení, které sbírá nejrůznější recepty valašské kyselice a hodnotí restaurace, v nichž ji nabízejí.

Naše první hosty, Švédy, jsme přivítali talířem kyselice a štamprlkou slivovice. Dnes už se hosté mohou spíše radovat z pekařského umění paní domácí, i tak však zůstává valašská kyselice (druhým) nejlepším „zahřívačem“ za chladných zimních dnů.

Podělíme se o náš recept, jež nás neomylně řadí mezi příslušníky červené frakce – stoupenců kyselice kořeněné paprikou.

RECEPT (4 porce)

1 středně velká cibule
2 stroužky česneku
150 g (dobře prorostlé) slaniny
1 pár uzených (anebo jiných dobrých) párků
1 balení kysaného zelí
2-3 středně velké brambory
hrst sušených praváků
2 zeleninové kostky
2 polévkové lžíce mouky (na zásmažku)
1⁄2 kávové lžičky sladké papriky
Koření: sůl, 5 kuliček černého pepře, 3 středně velké bobkové listy, 4 kuličky nového koření, kopr (podle chuti)

Sušené hřiby namočíme do sklenice vody.
Oškrábeme brambory, nakrájíme na kostičky, uvaříme doměkka.
V hrnci ohřejeme neutrální olej, přidáme nakrájenou cibuli a necháme ji zesklovatět. Přidáme na kostičky nakrájenou slaninu. Poprášíme paprikou a moukou, uděláme zásmažku. Postupně přiléváme vodu a mícháme.
Vložíme na kolečka nakrájené párky a kysané zelí, které eventuelně předtím nakrájíme na menší kousky. Vodu ze zelí slijeme do hrníčku a dáme stranou. Přidáme již uvařené brambory, zeleninové kostky, sůl a všechno výše uvedené koření. Necháme zhruba 20-30 minut povařit.
Před podáváním přidáme zakysanou smetanu a případně kopr. Pokud je polévka málo kyselá, přilijeme trochu kyselé vody ze zelí, kterou jsme si dali stranou. Můžeme přiostřit špetkou chilli.


Zpět na výpis


Wi-fi zdarma
Parkování u objektu
Sociální zařízení
Děti vítány
Domácí mazlíčci zakázáni
Bez stravování
Zákaz kouření