Festivaly
Jízda králů ve Vlčnově

27. - 29.5.2016

Vlčnov, malá vinařská obec zhruba 40 km jižně od Zlína, je známá bílým vínem pěstovaným na úpatí Bílých Karpat a každoroční Jízdou králů. Jízda králů, která se ještě v minulém století pořádala po celé Moravě, se do dnešních dnů zachovala pouze ve Vlčnově. Je doprovázena hudebním a tanečním programem s největší přehlídkou folklóru a krojů v České republice. Nad vesnicí, na kopci Myšince, se nachází největší komplex památkově chráněných vinných sklípků České republiky zvaný "Vlčnovské búdy", kde se návštěvník může vedle ochutnávky vína pokochat pohledem na UNESCEM chráněný horský masiv Bílých Karpat.

www.jizdakralu.cz


Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež

27.5. -  3.6.2016

Základ Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež položil Jan Antonín Baťa, který v roce 1936 založil Filmové ateliéry ve Zlíně. Baťovy závody potřebovaly nesčetné množství reklamních filmů, které tomuto světovému koncernu zaměstnávajícímu 40 000 zaměstnanců sloužily k interní komunikaci, ke školení a zároveň k marketingovým účelům. Protože u Baťů nejdříve převládal názor, že animovaná reklama je levnější než hraná, specializovaly se filmové ateliéry ve Zlíně postupně na výrobu animovaných filmů. Je to celosvětově nejstarší a největší festival filmů pro děti a mládež, doprovázený rozsáhlým programem pro děti, studenty a kulturně zainteresované návštěvníky ve Zlíně a okolních městech. Během konání festivalu se promítá více než 400 filmů z více jak 40 zemí.

www.zlinfest.czFestival Masters of Rock

14. - 17.7.2016

Skupiny jako Nightwish (Finsko), Shaman (Brazílie) + Orchestra (Turecko), Callejon (Německo), Blowsight (Švédsko), Keep Of Kalessin (Norsko), Death Angel (USA), Kataklysm (Kanada), Dragonforce (UK), Mňága a Žďorp (Česko), Stratovarius (Finsko), Blind Guardian (Německo), Arch Enemy (Švédsko) a další..

www.mastersofrock.cz


Vizovické trnkobraní

19. - 20.8.2016

Na tradičním trnkobraní ve Vizovicích (15 km východně od Zlína) se od roku 1967 oslavuje nejdražší skvost tohoto regionu – švestka a z ní získaná slivovice. Třetí víkend v srpnu se v areálu lihovaru Jelínek a na četných dalších místech ve Vizovicích koná multi-žánrový hudební festival, na němž vystupují rockové skupiny, popoví a folkoví zpěváci a zpěváci lidové a světové hudby. Vrcholem festivalu je soutěž v pojídání švestkových knedlíků, v níž v roce 2008 Pat Bertoletti z Chicaga spořádal 233 knedlíků.

www.vizovicketrnkobrani.czBarum Czech Rally Zlín

26. - 28.8.2016

Barum Czech Rally Zlín se koná od roku 1970. Od roku 1983 je
součástí European Rally Championship a od roku 2007 prestižní Intercontinental Rally Challenge, přenášené televizí Eurosport. Rally sestává z 270 km na nejrůznějším povrchu v kopcovitém okolí nejdále 50 km od Zlína. Rally se těší četnému zájmu diváků a médií (265.000 diváků a kolem 280 novinářů z 15 zemí v roce 2009).

www.barum.rally.cz


Slovácké slavnosti vína v Uherském Hradišti

10. - 11.9.2016

Historické jádro Uherského Hradiště se tak již od roku 2003 pravidelně začátkem září proměňuje v jedno velké pódium, na němž se představují desítky folklorních souborů, cimbálových muzik i dechových kapel, a společně s ochutnávkou vín, burčáku a regionálních gurmánských specialit vytvářejí nezapomenutelný zážitek pro desetitisíce návštěvníků.

www.slavnostivinauh.cz
Wi-fi zdarma
Parkování u objektu
Sociální zařízení
Děti vítány
Domácí mazlíčci zakázáni
Bez stravování
Zákaz kouření